Szakma specifikus - COVID19 utáni ellátás

TÁJÉKOZTATÓ

A COVID-19 fertőzésben szenvedő betegek egy részénél a megbetegedést követően heveny tünetek jelentkeznek, melyek az esetek 10-20 százalékában a felgyógyulást követően, 12 héten túl is elhúzódóan fennmaradnak. Ezeket a tüneteket összefoglalóan POST-COVID állapotnak nevezik.

A fennmaradó vagy visszatérően erősödő tünet(ek) akadályozzák a betegek megszokott életvitelét és a munkába való visszatérést.

A Tüdőgyógyintézet Törökbálint is létrehozta a Szakma specifikus - COVID19 utáni ellátás Pulmonológiai Ambulanciát tüdőgyógyászati és légzésrehabilitációs szakorvosok részvételével, ami a COVID-19-fertőzéssel összefüggésbe hozható LÉGZŐSZERVI panaszokkal küzdő betegek kivizsgálását, gondozását és rehabilitációját szolgálja. Vagy negatív PCR/antigén gyors teszt birtokában, vagy legalább 1 hónappal a COVID-19 fertőzés lezajlását követően várjuk a légzőszervi panaszokkal bíró betegeink jelentkezését.
A betegeknek fennálló problémájuk alapján kifejezetten az erre a célra kidolgozott szakorvosi (tüdőgyógyászati) beutalóval jelentkezhetnek be,
ami innen tölthető le! A szakvizsgálat csak a fenti beutalóval, előzetes időpont egyeztetéssel történhet.
A rendelési idő és a telefonos előjegyzéssel kapcsolatos információk ide kattintva érhetők el:

Ambulancia elérhetősége: 2045 Törökbálint, Munkácsy M.u.70. Onkopulmonológiai és járóbeteg centrum földszint.

Előjegyzés kérhető telefonon:
Hétfő, Szerdán: 800-1200