Érkezés a kórházba, fekvőbeteg felvétel

A betegfelvételi irodában az adminisztrátoroknál egyenként történik az adatfelvétel, az adatvédelmi törvényre hivatkozva.

A beteg mellett szükség esetén egy kísérő tartózkodhat felvétel közben.

A betegfelvételhez szükséges iratok a következőek:

• Személyi Igazolvány
  • Lakcím kártya
  • Beutaló
  • TAJ kártya

A betegfelvételhez szükséges személyes adatok:

• Hozzátartozó: egy, a beteg által megjelölt személy (név, cím, telefonszám)

A felsorolt iratok kiemelt fontosággal bírnak, ugyanis ezek hiányában az egészségügyi ellátás- úgy a fekvő, mint a járóbeteg – ellátásban térítésköteles.

Feltétlenül hozza magával:
• rendszeresen szedett gyógyszereinek listáját,
• • előző zárójelentéseit, vizsgálati eredményeit, ha rendelkezésre áll röntgen-, és CT felvételeket  vagy a felvételeket tartalmazó CD lemezt.

Kórházi bentfekvése alatt szüksége lesz:
• tisztálkodási szerekre,
• evőeszközökre,
• hálóruhára,
• köntösre,
• papucsra,
• törölközőre,
• ha gyógytorna is tartozik a kezeléséhet, akkor szabadidő felszerelésre,
• társbetegségeire szedett állandó gyógyszereire,
• ha van saját inhalátorára,
• ha rendelkezik vele, akkor cseppfolyó oxigén tartályára.

Kérjük, hogy nagyobb értékű ékszert, műszaki cikket lehetőség szerint ne hozzon magával, mert ezek eltűnése esetén intézetünk nem vállal felelősséget.
Kórházi benntartózkodása alatt lehetősége van értéktárgyait a kórház pénztárában elhelyezni.
Amennyiben  működési engedélyünkről, annak érvényességéről, felelősségbiztosításunkról szeretne tájékozódni, honlapunkon a Betegtájékoztató /  Működési engedély, Felelősségbiztosítás linken megteheti.

A tervezett felvételében való akadályoztatás esetén, kérjük értesítse a felvevő osztályt/kezelőorvosát távolmaradásáról!

ÉRVÉNYES DÍJSZABÁS A FIZETŐ BETEGEK RÉSZÉRE

Fizető betegek részére az érvényben lévő díjszabás minden betegellátó osztályon rendelkezésre áll.

Megkérjük Önöket, hogy a felvétel ideje alatt mellőzzék mobiltelefonjaik használatát!