Tájékoztató a betegéletút követő rendszerről

Az egészségügyi és hozzájuk kapcsolódó személyes adatok kezeléséről és védelméről szóló 1997 évi XLVII. törvény lehetővé teszi, hogy a betegek kezelését végző orvosok az OEP informatikai rendszeréből lekérdezzék betegük mikor és milyen jellegű, társadalombiztosítás által támogatott egészségügyi szolgáltatást vett igénybe.

Ha ezt Ön előzőekben megtiltotta az OEP illetékes területi hivatalánál ez a szolgáltatás a kezelőorvosa számára nem lesz elérhető.

A kórelőzményre vonatkozó adatok ismerete a gyógyító munkát alapjaiban határozza meg.

E adatok kezelésének célja az egészség megőrzésének, javításának, fenntartásának előmozdítása, a gyógykezelési tevékenységek elősegítése, az Ön állapotának nyomon követése.