SZERETETTEL VÁRJUK KARDIÓTANÖSVÉNYÜNK TÚRÁIRA

A túrát egészséges résztvevőink számára is ajánljuk, betegségmegelőző céllal!

A program megismertet a túrázókkal néhány alapvető egészségügyi mutatót és mérési módszert, egyéni állapotfelmérést is lehetővé tesz.

A túrát egyénileg és vezetett túra keretében is lehet teljesíteni.

A tanösvényt az intézet az Önkormányzattal közösen üzemelteti. Az önkormányzat feladata, hogy a tanösvényeken kihelyezett tájékoztató táblákat (kiinduló tábla, pulzusmérő táblák, tudta-e ön táblák) karbantartja. (Hibabejelentést tenni a kardiotanosveny@torokbalint.hu e-mail címen tehet.)

Az út az egészségért túraösvény vezetett túráinak szervezési feladatait intézetünk munkatársa végzi.
Túrára jelentkezni intézetünk által e célra megadott elérhetőségen, nevezetesen a kardiotanosveny@rpckorhaz.hu, e-mail címen vagy hétköznapokon 14-16 óra között a 00 36 30 316 5487 telefonszámon lehet.
Jelentkezést követően a kijelölt kolléga felveszi Önnel a kapcsolatot, felméri egészségi állapota alapján mely túrát ajánlja Önnek és jelzi a legközelebbi túralehetőség időpontját, találkozási helyszínét.
A hosszabb túraútvonal 5 km, mely másfél, a rövidebb 3,2 km, ami akár egy óra alatt is kényelmesen teljesíthető.
A képzett túravezető kollégák feladata a túra vezetése, az értékelő lapok töltetése.

Mind a vezetett túrák, mind az egyéni túrán résztvevők által kitöltött és a túravezetőnek átadott vagy a gyűjtőládába leadott túralapok kiértékelését az intézet kollégája elvégzi, majd az eredményt (amennyiben a túrázó adott meg e-mailes elérhetőséget) közli a túrázóval.
Vezetett túrára több alkalommal is jelentkezhet, a betegségmegelőzés azaz prevenciós céllal.

Szeretettel várjuk jelentkezését a kardiotanosveny@rpckorhaz.hu e-mail címen!

Jó egészséget kívánva: aTúravezetők