rpc@rpckorhaz.hu

Intézetünk is részt vett a Magyar Tüdőgyógyász Társaság 63. Nagygyűlésén

A résztvevőket prof. dr. Horváth Ildikó üdvözölte, a beszédet a Magyarországi Orvosmuzsikusok Egyesülete három tagjának rövid koncertje követte.

A zenei előadás után prof. dr. Pápai Székely Zsolt, a Magyar Tüdőgyógyász Társaság elnöke, köszöntötte a megjelenteket.

A Társaság, célkitűzésének megvalósításáért, a kiemelkedő munkát végző tagjainak kétévente Korányi Frigyes-emlékérmet adományoz. Az idei évben e megtiszteltetésben intézetünk főigazgató főorvosa, Dr. Gálffy Gabriella részesült. Az emlékérem odaítéléséről az elnökség titkos szavazással döntött.

A négy napot átölelő konferencia alatt munkatársaink nagyszámú, színvonalas előadásokat tartottak az alábbi témakörökben:

·      COPD-vel kezelt betegek inhalációs paramétereinek összehasonlító vizsgálata NEXThaler® és Ellipta® szárazpor inhalátorok esetében - Havadtői  Botond

·      A malignus pleurális mezothelioma diagnosztikája és kezelése - Mórocz  Éva

·      A modulátor terápiák multidiszciplináris hatásai cisztás fibrósisban - Laki Istvan

·      Telemedicina alkalmazása az alvás alatti légzészavarban szenvedő páciensek gondozásában -Kunos László

·      Célzott pszichoterápiás intervenció alkalmazása bronchoszkópiára készülő páciensek esetében - Fehérvári Dóra

·      Bronchoscopiai vizsgálat - Félelem az ismeretlentől - Hogyan segíthetünk? -Zsombikné Zsirkai Rita

·      Sokváltozós egyenlet, avagy mitől függ a helyes antimikrobiális therápia - Putz Zsuzsanna

·      Trópusi betegségek nyomában -  Zelenák Eszter

·      Immunterápia helye az onkogén vezérelt nem kissejtes tüdőrákban - Mórocz Éva

·      A súlyos asztma kezelése biológiai terápiákkal - Gálffy Gabriella

·      A fájdalom mint a daganatos betegek mindennapjainak meghatározója - Füstös Jánosné

·      Pulmonalis metastasisoknak imponáló interstitialis tüdőbetegségek - amikor az ILD diagnózisa egy váratlan, de kedvező fordulat - Kovács Nóra

·      A beteg útja a tüdőtranszplantációig - Kovács Nóra

·      Megtévesztő radiológiai eltérések: tüdődaganatnak álcázott idegentest reakció két fiatal férfibeteg esetében - Réti Izolda

·      Az antikoaguláns terápia optimalizálása invazív beavatkozásra szoruló betegeknél - Kis Adrián

·      Felnőttkori tüdőbetegségek gyermekkori eredete: az élet első 1000 napjának jelentősége - Laki István

·      A bél-tüdő tengely szerepe tüdőbetegségekben - Laki István

·      Súlyos asztmás betegek légzésfunkciós paramétereinek elemzése különböző szárazpor inhalátorok esetében - Ilyés Norbert

·      Betegedukáció CPAP és NIV terápiában - Bánlakyné Zsólyomi Mónika

Büszkék vagyunk arra, hogy két orvosunk is poszterdíjban részesült, Dr. Laki István “Felnőttkori tüdőbetegségek gyermekkori eredete: az élet első 1000 napjának jelentősége”, valamint Dr. Kovács Nóra “Pulmonalis metastasisoknak imponáló interstitialis tüdőbetegségek - amikor az ILD diagnózisa egy váratlan, de kedvező fordulat” című poszterelőadásával.

A 63. Nagygyűlésen rendezték meg az MTSZEDE vezetőségének választását, melynek keretében a Református Pulmonológiai Centrum munkatársát, Zsombikné Zsirkai Ritát, vezetőségi tagnak válaszották. Ezen egyesület célja a magyar tüdőgyógyászat, a hazai pulmonológiai fekvő- és járóbeteg-ellátás színvonalának emelése, fejlesztése.

Orvosaink, Szakdolgozóink előadásaikkal is bizonyították, hogy a modern gyógyítás iránt elkötelezett, elismert szakemberek, akik e fórumon is megmutatták, hogy tudásukkal, gyakorlati tapasztalataikkal a betegek biztonságos, magas színvonalú ellátását és gyógyulását szolgálják.

Gratulálunk Kollégáinknak a kiváló szereplésükhöz!