„A Kormány 609/2023. (XII. 22.) rendelete értelmében 2024 március elsejével a Törökbálinti Tüdőgyógyintézet által ellátott közfeladatok ellátásával kapcsolatos valamennyi jog és kötelezettség a Református Pulmonológiai Centrumra, mint önálló jogi személyre szállt át.
A Református Pulmonológiai Centrum 2024 március elsejétől változatlan helyszínen, változatlan kapacitással és területi ellátási kötelezettségekkel folytatja a Törökbálinti Tüdőgyógyintézettől átvett járó- és fekvőbeteg ellátó tevékenységet.
Ellátásra szoruló betegeink a honlapunkon részletezett rendelési időkben, változatlan formában és módon tudják igénybe venni az Centrum által nyújtott járó- és fekvőbeteg szolgáltatásokat.”